Resultat 2013

Barn Klass – sponsrad av Busfabriken
1:a   Malte Cook    Sol fra Bakkeholm
2:a  Johan Kamps    Urdur fra Skidbakka 3
2:a   Oscar Kamps    Teitur från Kråksmåla
2:a   Wida Tornberg    Lilja från Silverkedjan
2:a   Alicia Andersdottir    Gaukur frá Innri-Skeljabrekku
Glitter & Glamour: Wida Tornberg    Lilja från Silverkedjan

Showpass – sponsrad av Kullabergs Islandshästar
1:a Lovisa Enblom   Töfrar från Bolandet
2:a Hinrik Sigurdsson   Hula frá Holtsmúla 1
3:a Caspar Hegardt   Aegir från Skeppargården
4:a Katie Brumpton   Littla-min från löjtnatsgården.
5:a Jens Iversen   Glitnir frá Strandahöfda
Glitter & Glamour: Tanja Höjvang Olsen   Mirra frá Fornstöndum

Lätt Klass Barn/Ungdom  – sponsrad av Camilla Munk Spur
1:a Sofia Möllerberg   Tonstigi från Spelmansgården
2:a Emma Kamps   Teitur från Kråksmåla
3:a Leana Magner   Vaenting från Rooslunda
4:a Isa Norén   Sindri från Kvarnbacka
5:a Sofia Appelros   Teitur från Ripegården
Glitter & Glamour: Ebba Johannesen   Sida från Hestwite

Lätt Klass vuxen – sponsrad av Klippans Transportvagnar
1:a Kerstin Hedenström   Hannibal från Stormsund
2:a Ann-Christin Cederquist   Eidur från Kullen
3:a Jeanette Möllergren   Silfurbroddi från Silverkedjan
4:a Torben Brattström   Feykir frá Sandvik 2
5:a Maria Möllerberrg   Björt från Erikstorp
Glitter & Glamour: Caisa Tornberg   Lilja från Silverkedjan

Mellan Klass Ungdom – sponsrad av Dahlgården
1:a Sofie Panduro  Narfi frà Kvistum
2:a Julia Andersson   Hlin från Åsgården
3:a Cornelia Almén   Ódinn frá Efri-Hrepp
4:a Emma Jünke   Gymir från Kvarnbackagård
5:a Line Sofie Henriksen   Hrafnketill fra Bakkeholm
Glitter & Glamour: Ann Rosenkvist   Silfri frá Hofstadsaeli

Mellan Klass Vuxen – sponsrad av Backome
1:a Anna Karlsson   Garri från Hässleberga
2:a Petra Hägne  Snaedis från Vedby boställe
3:a Maria Möllerberrg   Gungnir från Ringhult
4:a Marlene Lund Svensson   Ögn från Saxviken
5:a Susanne Persson   Snotra från Holmeja
Glitter & Glamour: Pia Burman   Gneisti från Lermansbo

Elit Klass Ungdom – sponsrad av Rökkvi.se och Västraby Islandshästar
1:a Johanna Wingstrand   Herkules fra Pegasus
2:a Linnea Kristoffersson   Hamar frá Litla-Hamri
3:a Sofie Panduro   Hreinn frá Votmúla 1
4:a Martina Malmquist   Heimir frá Vatnsleysu
5:a Hampus Tedefalk   Kjartan från Hästveda
Glitter & Glamour: Sofie Panduro   Hreinn frá Votmúla 1

Elit Klass Vuxen sponsrad av Björnstorps Snickeri och Töltprisessan
1:a Katie Brumpton   Smári från Askagården
2:a Anne Sofie Nielsen  Nökkvi fra Rythöj
3:a Caspar Hegardt   Stormur frá Svalbardseyri
4:a Helena Kroghen Adalstinsdottir   Silfri frá Litlu-Sandvik
5:a Hinrik Sigurdsson   Milla från Ammor
Glitter & Glamour: Kristine Barner   Hektor fra Sondrup

Resultat 2012

Barn Klass – sponsrad av Busfabriken

1:a Alicia Andersdotter / Gaukur frá Innri Skejabrekku

2:a Aron Valur Hinriksson / Sörli frá Midhjáleigu

2:a Ìsar Bjarki Hinriksson / Hrafn frá Holtsmúla 1

2:a Malte Cook Simonsen / Sol fra Bakkeholm

2:a Fina Hägne / Eirikur frá Àlfhólahjáleigu

2:a Maja Paulsson / Graman frá Stora-Hofi

2:a Dana Hägne / Budda från Aspero

Showpass – sponsrad av Kullabergs Islandshästar

1:a Sys Pilegaard / Virding frá Ulfsstödum

2:a Katie Brumpton / Ösp frá Kalfholti

3:a Luther Gudmundsson / Frostros frá Saudarkroki

4:a Sofie Panduro / Mirra frá Fornusöndrum

5:a Hrafnkell Karlsson / Sleipnir från Vallerödslund

Bästa Gandurian: Lotta Hegardt / Aegir från Skeppargården

Lätt Klass  – sponsrad av Holaborg & Freja

1:a Ulla Gill / Snúdur frá Hvitarvöllum

2:a Maria Ericsson / Glaumur frá Ulfsstödum

3:a Marlene Lund Svensson / Ögn från Saxviken

4:a Annelia Fritsson / Mánadis från Kvarnbacka

5:a Johanna Ralsmark / Gola frá Sydri Ulfstödum

Bästa Gandurian: Marlene Lund Svensson / Ögn från Saxviken

Mellan Klass Ungdom – sponsrad av Felicia Lindbloms Islandshästar

1:a Hampus Tedefalk / Kjartan från Hästhava

2:a Cornelia Almén / Ódinn frá Efri-Hrepp

3:a Nicoline Krog / Orri fra Öllerup

4:a Linnéa Adler / Vaka från Stenholmen

5:a Matilda Jeppson / Gangleri fra Korreborg

Bästa Gandurian: Martina Thorildsson / Oski från Bergshill

Mellan Klass Vuxen – sponsrad av Backome Islandshästar

1:a Juliane Klink / Gneisti från Lermanbo

2:a Malin Bauer / Vignir fra Stenholt

3:a Elin Olsson / Fagra från Karaby

4:a Charlotte Cook / Halastjarna fra Bakkeholm

5:a Liselotte Persson / Blear frá Hlidarbergi

Bästa Gandurian: Caspar Hegardt

Elit Klass Ungdom – sponsrad av Isländsk Ridkonst & Eimskip

1:a Felicia Lindblom / Spói frá Hrólfsstadahelli

2:a Helga Haraldsdottir / Spuni frá Kalfholti

3:a Sofie Panduro / Hreinn frá Votmúla 1

4:a Sys Pilegaard / Óskar frá Ákureyri

5:a Nathalie Edh / Hamar frá Litla-Hamri

Bästa Gandurian: Martina Malmquist / Heimir frá Vatnsleysa

Elit Klass Vuxen – sponsrad av Väla Bil

1:a Katie Brumpton / Ylur frá Akranesi

2:a Linnea Vas / Tinna von Halasum

3:a Hinrik Sigurdson / Vakandi frá Holtsmúla 1

4:a Theresia Kristoffersson / Tristan från Jarde

5:a Lotta Fensmark Bentzen / Skima frá Kvistum

Resultat 2011

LÄTT KLASS   – sponsrad av BOJ

1:a Jane Simonsen / Soldan fra Bakkeholm
Sponsor: Kåshässle Islandshästar

2:a Nanna Holst Kjellingbro / Hetja fra Hede
Sponsor: Elinehof

3:a Emma Magnusson / Assa-Dimbrá från Kåshässle
Sponsor: Björnstorps Snickeri

4:a Anna Funni Jonasson / Garri frá Fitjum
Sponsor: Marcus Hovslageri

5:a Kristin Svensson / Snemma från Vedby boställe
Sponsor: Aspero Islandshästar

Bästa Gandurian : Nanna Holst Kjellingbro / Hetja fra Hede

MELLAN KLASS UNGDOM – sponsrad av Equimed

1:a Helga Haralsdottir / Spuni frá Kalfholti
Sponsor: Eidfaxi

2:a Johanna Wingstrand / Seifur fra Kvistum
Sponsor: Veterinär Tegholm

3:a Kristina Waldén / Sprettur från Margaretehof
Sponsor: Björnstorps Snickeri

4:a Elin Carlsson / Akkur frá Nyjabae
Sponsor: Mickes Hovslageri

5:a Agnes Buch / Solon fra Susja
Sponsor: Invit Båstad

Bästa Gandurian: Elin Carlsson / Akkur frá Nyjabae

MELLAN KLASS VUXEN sponsrad av Skeppargården

1:a Karin Gunnarsson / Thattur frá Arnahóli
Sponsor: Kronogårds Islandshästar

2:a Sanne Thiemke / Gina vom Pfaffenbuck
Sponsor: Kåshässle Islandshästar

3:a Isabelle Fellsum / Emma fra Nerheim
Sponsor: Invit Båstad

4:a Ewa Dahlgren / Klaki från Òs
Sponsor: Marcus Hovslageri

5:a Boel Karlsson / Perla från Olsbacken
Sponsor: Kåshässle Islandshästar

Bästa Gandurian: Boel Karlsson / Perla från Olsbacken

ELIT KLASS UNGDOM sponsrad av Kåshässle Islandshästar

1:a Helena Kroghen Adalsteinsdottir / Seth fra Nöddegården
Sponsor: Björnstorps Snickeri

2:a Theresia Kristoffersson / Tristan från Jarde
Sponsor: Elinehof

3:a Natalie Edh / Hamar frá Litla-Hamri
Sponsor: Elinehof

4:a  Felicia Lindblom / Gormur frá Brávöllum
Sponsor: Örbyhof Friskvård

5:a Emilia Andersson / Vigur frá Eikarbrekku
Sponsor: Holaborg.com

Bästa Gandurian: Emilia Andersson / Vigur frá Eikarbrekku

ELIT KLASS VUXEN sponsrad av Eidfaxi & Hestvit

1:a Unn Kroghen / Valur vom Waldhof
Sponsor: Björnstorps Snickeri

2:a Lotte Fensmark Bentzen / Skima frá Kvistum
Sponsor: Marcus Hovslageri

3:a  Karin Gunnarsson /Bogatyr från Rooslunda
Sponsor: Hestvit

4:a Carolin Allansson / Sjóli vom Waldhof
Sponsor: Veterinär Tegholm

5:a Johannes Larsson / Rolex frá Òlafsbergi
Sponsor: Björnstorps Snickeri

Bästa Gandurian: Lotta Hegardt / Flugfaxi från Skeppargården

SHOWPASS sponsrad av Kullabergs Islandshästar

1:a Sofie Panduro / Mirra frá Fornusöndum
Sponsor: Björnstorps Snickeri

2:a Carolina Denckert / Blida frá Akureyri
SPonsor: Örbyhof Friskvård

3:a Anna Stenbeck / Eldéy frá Akureyri
Sponsor: Backhaga Bo på hästgård

4:a Jasmine Lindkvist / Brúni från Vedby boställe
Sponsor: Aspero Islandshästar

5:a Anna Funni Jonasson / Kristall frá Búlandi
Sponsor: Invit Båstad

Bästa Gandurian: Carolina Denckert / Blida frá Akureyri

 Resultat 2013

Barn Klass – sponsrad av Busfabriken
1:a   Malte Cook    Sol fra Bakkeholm
2:a  Johan Kamps    Urdur fra Skidbakka 3
2:a   Oscar Kamps    Teitur från Kråksmåla
2:a   Wida Tornberg    Lilja från Silverkedjan
2:a   Alicia Andersdottir    Gaukur frá Innri-Skeljabrekku
Glitter & Glamour: Wida Tornberg    Lilja från Silverkedjan

Showpass – sponsrad av Kullabergs Islandshästar
1:a Lovisa Enblom   Töfrar från Bolandet
2:a Hinrik Sigurdsson   Hula frá Holtsmúla 1
3:a Caspar Hegardt   Aegir från Skeppargården
4:a Katie Brumpton   Littla-min från löjtnatsgården.
5:a Jens Iversen   Glitnir frá Strandahöfda
Glitter & Glamour: Tanja Höjvang Olsen   Mirra frá Fornstöndum

Lätt Klass Barn/Ungdom  – sponsrad av Camilla Munk Spur
1:a Sofia Möllerberg   Tonstigi från Spelmansgården
2:a Emma Kamps   Teitur från Kråksmåla
3:a Leana Magner   Vaenting från Rooslunda
4:a Isa Norén   Sindri från Kvarnbacka
5:a Sofia Appelros   Teitur från Ripegården
Glitter & Glamour: Ebba Johannesen   Sida från Hestwite

Lätt Klass vuxen – sponsrad av Klippans Transportvagnar
1:a Kerstin Hedenström   Hannibal från Stormsund
2:a Ann-Christin Cederquist   Eidur från Kullen
3:a Jeanette Möllergren   Silfurbroddi från Silverkedjan
4:a Torben Brattström   Feykir frá Sandvik 2
5:a Maria Möllerberrg   Björt från Erikstorp
Glitter & Glamour: Caisa Tornberg   Lilja från Silverkedjan

Mellan Klass Ungdom – sponsrad av Dahlgården
1:a Sofie Panduro   Lilja från Silverkedjan
2:a Julia Andersson   Hlin från Åsgården
3:a Cornelia Almén   Ódinn frá Efri-Hrepp
4:a Emma Jünke   Gymir från Kvarnbackagård
5:a Line Sofie Henriksen   Hrafnketill fra Bakkeholm
Glitter & Glamour: Ann Rosenkvist   Silfri frá Hofstadsaeli

Mellan Klass Vuxen – sponsrad av Backome
1:a Anna Karlsson   Garri från Hässleberga
2:a Petra Hägne  Snaedis från Vedby boställe
3:a Maria Möllerberrg   Gungnir från Ringhult
4:a Marlene Lund Svensson   Ögn från Saxviken
Glitter & Glamour: Pia Burman   Gneisti från Lermansbo

Elit Klass Ungdom – sponsrad av Rökkvi.se och Västraby Islandshästar
1:a Johanna Wingstrand   Herkules fra Pegasus
2:a Linnea Kristoffersson   Hamar frá Litla-Hamri
3:a Sofie Panduro   Hreinn frá Votmúla 1
4:a Martina Malmquist   Heimir frá Vatnsleysu
5:a Hampus Tedefalk   Kjartan från Hästveda
Glitter & Glamour: Sofie Panduro   Hreinn frá Votmúla 1

Elit Klass Vuxen sponsrad av Björnstorps Snickeri och Töltprisessan
1:a Katie Brumpton   Smári från Askagården
2:a Anne Sofie Nielsen  Nökkvi fra Rythöj
3:a Caspar Hegardt   Stormur frá Svalbardseyri
4:a Helena Kroghen Adalstinsdottir   Silfri frá Litlu-Sandvik
5:a Hinrik Sigurdsson   Milla från Ammor
Glitter & Glamour: Kristine Barner   Hektor fra Sondrup

Resultat 2012

Barn Klass – sponsrad av Busfabriken

1:a Alicia Andersdotter / Gaukur frá Innri Skejabrekku

2:a Aron Valur Hinriksson / Sörli frá Midhjáleigu

2:a Ìsar Bjarki Hinriksson / Hrafn frá Holtsmúla 1

2:a Malte Cook Simonsen / Sol fra Bakkeholm

2:a Fina Hägne / Eirikur frá Àlfhólahjáleigu

2:a Maja Paulsson / Graman frá Stora-Hofi

2:a Dana Hägne / Budda från Aspero

Showpass – sponsrad av Kullabergs Islandshästar

1:a Sys Pilegaard / Virding frá Ulfsstödum

2:a Katie Brumpton / Ösp frá Kalfholti

3:a Luther Gudmundsson / Frostros frá Saudarkroki

4:a Sofie Panduro / Mirra frá Fornusöndrum

5:a Hrafnkell Karlsson / Sleipnir från Vallerödslund

Bästa Gandurian: Lotta Hegardt / Aegir från Skeppargården

Lätt Klass  – sponsrad av Holaborg & Freja

1:a Ulla Gill / Snúdur frá Hvitarvöllum

2:a Maria Ericsson / Glaumur frá Ulfsstödum

3:a Marlene Lund Svensson / Ögn från Saxviken

4:a Annelia Fritsson / Mánadis från Kvarnbacka

5:a Johanna Ralsmark / Gola frá Sydri Ulfstödum

Bästa Gandurian: Marlene Lund Svensson / Ögn från Saxviken

Mellan Klass Ungdom – sponsrad av Felicia Lindbloms Islandshästar

1:a Hampus Tedefalk / Kjartan från Hästhava

2:a Cornelia Almén / Ódinn frá Efri-Hrepp

3:a Nicoline Krog / Orri fra Öllerup

4:a Linnéa Adler / Vaka från Stenholmen

5:a Matilda Jeppson / Gangleri fra Korreborg

Bästa Gandurian: Martina Thorildsson / Oski från Bergshill

Mellan Klass Vuxen – sponsrad av Backome Islandshästar

1:a Juliane Klink / Gneisti från Lermanbo

2:a Malin Bauer / Vignir fra Stenholt

3:a Elin Olsson / Fagra från Karaby

4:a Charlotte Cook / Halastjarna fra Bakkeholm

5:a Liselotte Persson / Blear frá Hlidarbergi

Bästa Gandurian: Caspar Hegardt

Elit Klass Ungdom – sponsrad av Isländsk Ridkonst & Eimskip

1:a Felicia Lindblom / Spói frá Hrólfsstadahelli

2:a Helga Haraldsdottir / Spuni frá Kalfholti

3:a Sofie Panduro / Hreinn frá Votmúla 1

4:a Sys Pilegaard / Óskar frá Ákureyri

5:a Nathalie Edh / Hamar frá Litla-Hamri

Bästa Gandurian: Martina Malmquist / Heimir frá Vatnsleysa

Elit Klass Vuxen – sponsrad av Väla Bil

1:a Katie Brumpton / Ylur frá Akranesi

2:a Linnea Vas / Tinna von Halasum

3:a Hinrik Sigurdson / Vakandi frá Holtsmúla 1

4:a Theresia Kristoffersson / Tristan från Jarde

5:a Lotta Fensmark Bentzen / Skima frá Kvistum

Resultat 2011

LÄTT KLASS   – sponsrad av BOJ

1:a Jane Simonsen / Soldan fra Bakkeholm
Sponsor: Kåshässle Islandshästar

2:a Nanna Holst Kjellingbro / Hetja fra Hede
Sponsor: Elinehof

3:a Emma Magnusson / Assa-Dimbrá från Kåshässle
Sponsor: Björnstorps Snickeri

4:a Anna Funni Jonasson / Garri frá Fitjum
Sponsor: Marcus Hovslageri

5:a Kristin Svensson / Snemma från Vedby boställe
Sponsor: Aspero Islandshästar

Bästa Gandurian : Nanna Holst Kjellingbro / Hetja fra Hede

MELLAN KLASS UNGDOM – sponsrad av Equimed

1:a Helga Haralsdottir / Spuni frá Kalfholti
Sponsor: Eidfaxi

2:a Johanna Wingstrand / Seifur fra Kvistum
Sponsor: Veterinär Tegholm

3:a Kristina Waldén / Sprettur från Margaretehof
Sponsor: Björnstorps Snickeri

4:a Elin Carlsson / Akkur frá Nyjabae
Sponsor: Mickes Hovslageri

5:a Agnes Buch / Solon fra Susja
Sponsor: Invit Båstad

Bästa Gandurian: Elin Carlsson / Akkur frá Nyjabae

MELLAN KLASS VUXEN sponsrad av Skeppargården

1:a Karin Gunnarsson / Thattur frá Arnahóli
Sponsor: Kronogårds Islandshästar

2:a Sanne Thiemke / Gina vom Pfaffenbuck
Sponsor: Kåshässle Islandshästar

3:a Isabelle Fellsum / Emma fra Nerheim
Sponsor: Invit Båstad

4:a Ewa Dahlgren / Klaki från Òs
Sponsor: Marcus Hovslageri

5:a Boel Karlsson / Perla från Olsbacken
Sponsor: Kåshässle Islandshästar

Bästa Gandurian: Boel Karlsson / Perla från Olsbacken

ELIT KLASS UNGDOM sponsrad av Kåshässle Islandshästar

1:a Helena Kroghen Adalsteinsdottir / Seth fra Nöddegården
Sponsor: Björnstorps Snickeri

2:a Theresia Kristoffersson / Tristan från Jarde
Sponsor: Elinehof

3:a Natalie Edh / Hamar frá Litla-Hamri
Sponsor: Elinehof

4:a  Felicia Lindblom / Gormur frá Brávöllum
Sponsor: Örbyhof Friskvård

5:a Emilia Andersson / Vigur frá Eikarbrekku
Sponsor: Holaborg.com

Bästa Gandurian: Emilia Andersson / Vigur frá Eikarbrekku

ELIT KLASS VUXEN sponsrad av Eidfaxi & Hestvit

1:a Unn Kroghen / Valur vom Waldhof
Sponsor: Björnstorps Snickeri

2:a Lotte Fensmark Bentzen / Skima frá Kvistum
Sponsor: Marcus Hovslageri

3:a  Karin Gunnarsson /Bogatyr från Rooslunda
Sponsor: Hestvit

4:a Carolin Allansson / Sjóli vom Waldhof
Sponsor: Veterinär Tegholm

5:a Johannes Larsson / Rolex frá Òlafsbergi
Sponsor: Björnstorps Snickeri

Bästa Gandurian: Lotta Hegardt / Flugfaxi från Skeppargården

SHOWPASS sponsrad av Kullabergs Islandshästar

1:a Sofie Panduro / Mirra frá Fornusöndum
Sponsor: Björnstorps Snickeri

2:a Carolina Denckert / Blida frá Akureyri
SPonsor: Örbyhof Friskvård

3:a Anna Stenbeck / Eldéy frá Akureyri
Sponsor: Backhaga Bo på hästgård

4:a Jasmine Lindkvist / Brúni från Vedby boställe
Sponsor: Aspero Islandshästar

5:a Anna Funni Jonasson / Kristall frá Búlandi
Sponsor: Invit Båstad

Bästa Gandurian: Carolina Denckert / Blida frá Akureyri

Resultat 2012

Barn Klass – sponsrad av Busfabriken

1:a Alicia Andersdotter / Gaukur frá Innri Skejabrekku

2:a Aron Valur Hiriksson / Sörli frá Midhjáleigu

2:a Ìsar Bjarki Hinriksson / Hrafn frá Holtsmúla 1

2:a Malte Cook Simonsen / Sol fra Bakkeholm

2:a Fina Hägne / Eirikur frá Àlfhólahjáleigu

2:a Maja Paulsson / Graman frá Stora-Hofi

2:a Dana Hägne / Budda från Aspero

Showpass – sponsrad av Kullabergs Islandshästar

1:a Sys Pilegaard / Virding frá Ulfsstödum

2:a Katie Brumpton / Ösp frá Kalfholti

3:a Luther Gudmundsson / Frostros frá Saudarkroki

4:a Sofie Panduro / Mirra frá Fornusöndrum

5:a Hrafnkell Karlsson / Sleipnir från Vallerödslund

Bästa Gandurian: Lotta Hegardt / Aegir från Skeppargården

Lätt Klass  – sponsrad av Holaborg & Freja

1:a Ulla Gill / Snúdur frá Hvitarvöllum

2:a Maria Ericsson / Glaumur frá Ulfsstödum

3:a Marlene Lund Svensson / Ögn från Saxviken

4:a Annelia Fritsson / Mánadis från Kvarnbacka

5:a Johanna Ralsmark / Gola frá Sydri Ulfstödum

Bästa Gandurian: Marlene Lund Svensson / Ögn från Saxviken

Mellan Klass Ungdom – sponsrad av Felicia Lindbloms Islandshästar

1:a Hampus Tedefalk / Kjartan från Hästhava

2:a Cornelia Almén / Ódinn frá Efri-Hrepp

3:a Nicoline Krog / Orri fra Öllerup

4:a Linnéa Adler / Vaka från Stenholmen

5:a Matilda Jeppson / Gangleri fra Korreborg

Bästa Gandurian: Martina Thorildsson / Oski från Bergshill

Mellan Klass Vuxen – sponsrad av Backome Islandshästar

1:a Juliane Klink / Gneisti från Lermanbo

2:a Malin Bauer / Vignir fra Stenholt

3:a Elin Olsson / Fagra från Karaby

4:a Charlotte Cook / Halastjarna fra Bakkeholm

5:a Liselotte Persson / Blear frá Hlidarbergi

Bästa Gandurian: Caspar Hegardt

Elit Klass Ungdom – sponsrad av Isländsk Ridkonst & Eimskip

1:a Felicia Lindblom / Spói frá Hrólfsstadahelli

2:a Helga Haraldsdottir / Spuni frá Kalfholti

3:a Sofie Panduro / Hreinn frá Votmúla 1

4:a Sys Pilegaard / Óskar frá Ákureyri

5:a Nathalie Edh / Hamar frá Litla-Hamri

Bästa Gandurian: Martina Malmquist / Heimir frá Vatnsleysa

Elit Klass Vuxen – sponsrad av Väla Bil

1:a Katie Brumpton / Ylur frá Akranesi

2:a Linnea Vas / Tinna von Halasum

3:a Hinrik Sigurdson / Vakandi frá Holtsmúla 1

4:a Theresia Kristoffersson / Tristan från Jarde

5:a Lotta Fensmark Bentzen / Skima frá Kvistum

Resultat 2011

LÄTT KLASS   – sponsrad av BOJ

1:a Jane Simonsen / Soldan fra Bakkeholm
Sponsor: Kåshässle Islandshästar

2:a Nanna Holst Kjellingbro / Hetja fra Hede
Sponsor: Elinehof

3:a Emma Magnusson / Assa-Dimbrá från Kåshässle
Sponsor: Björnstorps Snickeri

4:a Anna Funni Jonasson / Garri frá Fitjum
Sponsor: Marcus Hovslageri

5:a Kristin Svensson / Snemma från Vedby boställe
Sponsor: Aspero Islandshästar

Bästa Gandurian : Nanna Holst Kjellingbro / Hetja fra Hede

MELLAN KLASS UNGDOM – sponsrad av Equimed

1:a Helga Haralsdottir / Spuni frá Kalfholti
Sponsor: Eidfaxi

2:a Johanna Wingstrand / Seifur fra Kvistum
Sponsor: Veterinär Tegholm

3:a Kristina Waldén / Sprettur från Margaretehof
Sponsor: Björnstorps Snickeri

4:a Elin Carlsson / Akkur frá Nyjabae
Sponsor: Mickes Hovslageri

5:a Agnes Buch / Solon fra Susja
Sponsor: Invit Båstad

Bästa Gandurian: Elin Carlsson / Akkur frá Nyjabae

MELLAN KLASS VUXEN sponsrad av Skeppargården

1:a Karin Gunnarsson / Thattur frá Arnahóli
Sponsor: Kronogårds Islandshästar

2:a Sanne Thiemke / Gina vom Pfaffenbuck
Sponsor: Kåshässle Islandshästar

3:a Isabelle Fellsum / Emma fra Nerheim
Sponsor: Invit Båstad

4:a Ewa Dahlgren / Klaki från Òs
Sponsor: Marcus Hovslageri

5:a Boel Karlsson / Perla från Olsbacken
Sponsor: Kåshässle Islandshästar

Bästa Gandurian: Boel Karlsson / Perla från Olsbacken

ELIT KLASS UNGDOM sponsrad av Kåshässle Islandshästar

1:a Helena Kroghen Adalsteinsdottir / Seth fra Nöddegården
Sponsor: Björnstorps Snickeri

2:a Theresia Kristoffersson / Tristan från Jarde
Sponsor: Elinehof

3:a Natalie Edh / Hamar frá Litla-Hamri
Sponsor: Elinehof

4:a  Felicia Lindblom / Gormur frá Brávöllum
Sponsor: Örbyhof Friskvård

5:a Emilia Andersson / Vigur frá Eikarbrekku
Sponsor: Holaborg.com

Bästa Gandurian: Emilia Andersson / Vigur frá Eikarbrekku

ELIT KLASS VUXEN sponsrad av Eidfaxi & Hestvit

1:a Unn Kroghen / Valur vom Waldhof
Sponsor: Björnstorps Snickeri

2:a Lotte Fensmark Bentzen / Skima frá Kvistum
Sponsor: Marcus Hovslageri

3:a  Karin Gunnarsson /Bogatyr från Rooslunda
Sponsor: Hestvit

4:a Carolin Allansson / Sjóli vom Waldhof
Sponsor: Veterinär Tegholm

5:a Johannes Larsson / Rolex frá Òlafsbergi
Sponsor: Björnstorps Snickeri

Bästa Gandurian: Lotta Hegardt / Flugfaxi från Skeppargården

SHOWPASS sponsrad av Kullabergs Islandshästar

1:a Sofie Panduro / Mirra frá Fornusöndum
Sponsor: Björnstorps Snickeri

2:a Carolina Denckert / Blida frá Akureyri
SPonsor: Örbyhof Friskvård

3:a Anna Stenbeck / Eldéy frá Akureyri
Sponsor: Backhaga Bo på hästgård

4:a Jasmine Lindkvist / Brúni från Vedby boställe
Sponsor: Aspero Islandshästar

5:a Anna Funni Jonasson / Kristall frá Búlandi
Sponsor: Invit Båstad

Bästa Gandurian: Carolina Denckert / Blida frá AkureyriKemur bráðum